Typowe grzejniki płytowe lub członowe

Typowe grzejniki płytowe
Typowe grzejniki płytowe lub członowe

Typowe grzejniki płytowe lub członowe są przeznaczone do powieszenia na ścianie. Dekoracyjne - niekoniecznie. Niektóre można umieścić nawet na środku pomieszczenia, tak by tworzyły przepierzenie - rury instalacji grzewczej doprowadza się wtedy do nich spod posadzki lub z sufitu.

Ładne - nieładne, ale praktyczne Wśród grzejników dekoracyjnych znajdują się także te, które razem z walorami estetycznymi mają również dużo praktycznych cech dodatkowych. Są to przede wszystkim grzejniki suszarkowe - łazienkowe, ale także te znajdujące zastosowanie w przedpokojach, umożliwiające suszenie na nich zmoczonych ubrań wierzchnich. Grzejniki łazienkowe, które znamy, są najczęściej bardziej zwyczajne niż ich designerskie pokojowe i przedpokojowe odpowiedniki. Są wykonane tak, aby przede wszystkim łatwo było wieszać na nich ręczniki. Dlatego 95% takich kaloryferów wyglądem przypomina drabinkę - na jej szczeblach wiesza się mokre ubrania, podobnie jest z suszarką.

Suszenie, podobnie na wszystkich grzejnikach, trwa dość krótko, a przy tym ręcznik jest przyjemny w dotyku bo ciepły, więc miło jest skorzystać z niego po kąpieli. Żeby taki suszarkowy grzejnik sprawdzał się także poza sezonem grzewczym, gdy ogrzewanie jest wyłączone, można założyć w nim elektryczną grzałkę i korzystać z niego niezależnie od reszty grzejników, bez potrzeby włączania kotła. Najtańsze grzejniki łazienkowe z prostych stalowych rur lakierowanych na biało chyba nie do końca zasługują na miano dekoracyjnych, ale jest też wiele naprawdę ładnych i oryginalnych. Ponieważ powinny być także praktyczne, producenci często wyposażają je w specjalne dodatkowe wieszaki i półki przeznaczone do ułożenia złożonych ręczników. Mogą być na stałe połączone z grzejnikiem, ale niektóre mocuje się samodzielnie, więc ich liczbę można zmienić w zależności od potrzeb.